Zapraszamy do obejrzenia webcastu EY: Rosnąca odpowiedzialność członków zarządu za ceny transferowe – jak zarządzić ryzykiem osobistym?

Od 2019 r. zarząd będzie musiał osobiście poświadczyć, że ceny transferowe w transakcjach z grupą są zgodne z zasadą wolnego rynku (arm’s length), a konsekwencjami za takie oświadczenie mogą być sankcje wprost wyartykułowane w KKS. Zasady rozliczeń stosowane w trakcie roku 2019 (stosowanie zasady arm’s length obowiązuje już w trakcie roku, czyli w momencie realizowania transakcji) oraz ostatecznie decyzje finansowe zamykające rok podatkowy wraz ze złożeniem CIT 2019 w marcu 2020 r. będą ważnymi momentami w ewentualnym postępowaniu KKS z tytułu odpowiedzialności osobistej członka zarządu. Czasu w tym zakresie jest coraz mniej, dlatego niezbędne działania należy podjąć jeszcze przed zamknięciem roku podatkowego 2019 r.

Oglądając webcast dowiesz się m.in.:

  • Na czym w praktyce polega odpowiedzialność członków zarządu w kontekście cen transferowych?
  • Jakie sankcje grożą Zarządowi w związku z odpowiedzialnością w zakresie cen transferowych?
  • W którym momencie Zarząd staje się odpowiedzialny za ceny transferowe? Już teraz, w momencie złożenia deklaracji rocznej czy w momencie złożenia oświadczenia?
  • Jak zaadresować częste wyzwanie: globalna polityka cen transferowych vs. odpowiedzialność osobista członków Zarządu?
  • Czy jest możliwe skutecznie ograniczenie odpowiedzialności osobistej członków Zarządu? W jaki sposób to zrobić?

Zobacz nagranie 

Powiązane teksty


Bądź na bieżąco
Otrzymuj najnowsze informacje o zmianach w prawie i podatkach bezpośrednio na swojego maila.

Zapisz się na newsletter >>