MF odpowiada na pytania w sprawie CIT-TP i PIT-TP

Ministerstwo Finansów opublikowało odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w zakresie nowych obowiązków dotyczących raportowania cen transferowych.

W ostatnich miesiącach pojawił się szereg nowych regulacji w zakresie cen transferowych. Wzbudzają one wiele wątpliwości podatników, zwłaszcza, że materia cen transferowych jest z natury dość skomplikowana.

Ministerstwo Finansów postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i przygotowało dokument, w którym odpowiada na najczęściej zadawane pytania. Można go znaleźć pod tym linkiem .

MF odpowiada na pytania podatników po raz drugi. Obecny dokument jest rozszerzony o dodatkowe pytania, uzupełnione są też odpowiedzi na pytania zawarte w wydaniu pierwszym (z czerwca 2018 r.). Chodzi o zmiany wynikające ze zmodyfikowanych wzorów sprawozdań PIT-TP i CIT-TP, opublikowanych w lipcu 2018 r.

Podatnicy zobowiązani są do składania uproszczonego sprawozdania na formularzu CIT-TP lub PIT-TP dla transakcji realizowanych od początku 2017 r. Podatnicy mają dziewięć miesięcy po zakończeniu roku podatkowego na złożenie uproszczonych sprawozdań. Dla podatników, których rok podatkowy jest zgodny z kalendarzowym, termin ten mija 30 września br.

Powiązane teksty