Zapraszamy na webcast EY: Bezpieczne warunki stosowania 50% KUP dla pracowników w świetle nowej interpretacji ogólnej Ministra Finansów

Pracodawcy wciąż chętnie stosują 50% koszty uzyskania przychodów dla pracowników twórczych. Jednak ostatnie zmiany prawa oraz niejednolite interpretacje organów i wyroki sądów spowodowały wiele zamieszania odnośnie właściwych zasad stosowania nowych przepisów. Sprawdź z jakimi wątpliwościami najczęściej mierzą się przedsiębiorcy i jak je rozwiązują oraz jaki wpływ na ich sytuację ma interpretacja ogólna Ministra Finansów.

Bezpieczne stosowanie podwyższonych kosztów uzyskania przychodów dla twórców to efektywny sposób na podwyższenie wynagrodzeń bez zwiększenia kosztów pracodawcy. W jaki sposób stosować 50% KUP dla pracowników w kontekście praktyki organów podatkowych i sądów? Na co zwrócić uwagę i jakich błędów w kwalifikacji i administracji unikać. Analizę bieżącego podejścia przedsiębiorców w kontekście rozstrzygnięć w zakresie 50% KUP oraz ogólnej interpretacji Ministra Finansów przedstawią i skomentują nasi eksperci.

Uczestnicy webcastu poznają odpowiedzi na pytania:

  • W jaki sposób obecnie organy podatkowe i sądy interpretują przepisy dotyczące stosowania 50% KUP, w szczególności po ostatnich zmianach?
  • Jakie wątpliwości były najczęściej wyrażane przez przedsiębiorców przed organami podatkowymi i sądami w ostatnim czasie?
  • Jakie są popularne trendy w firmach w sposobie wyceny utworów / pracy twórczej?
  • Jakie wskazówki płyną z interpretacji ogólnej Ministra Finansów?

Prowadzący – eksperci EY:

  • Przemysław Karwacki – Starszy Menedżer, Zespół People Advisory Services EY
  • Filip Kotarski – Starszy Menedżer, Zespół People Advisory Services EY

 

Data transmisji: 26 marca 2019 r., godz. 10.00-11.00

Zapisz się


Bądź na bieżąco
Otrzymuj najnowsze informacje o zmianach w prawie i podatkach bezpośrednio na swojego maila.

Zapisz się na newsletter >>