Webcast EY z Dyżurem Eksperta: Monitoring horyzontalny i sposoby certyfikacji podatkowej

31 lipca 2019 r. został opublikowany projekt ustawy o rozstrzyganiu sporów dotyczących podwójnego opodatkowania oraz zawieraniu uprzednich porozumień cenowych. Projekt ten został skierowany do Sejmu. 

Wspomniany projekt ustawy obejmuje m.in. wprowadzenie nowego narzędzia umożliwiającego współpracę z administracją podatkową (KAS). Od 1 lipca 2020 r. podatnicy mieliby możliwość zawierania z KAS „umowy o współdziałanie”. Jest to forma tzw. monitoringu horyzontalnego, gdzie w zamian za stały nadzór organów podatkowych, podatnik powinien zyskać komfort co do prawidłowości swoich rozliczeń podatkowych, a także cieszyć się szeregiem innych benefitów w ramach szeroko pojętych kwestii podatkowych. Zgodnie z założeniami w ramach umowy o współdziałanie KAS będzie prowadziła zindywidualizowaną obsługę dopasowaną do danego podatnika oraz dostosuje swój poziom nadzoru i monitoringu nad podatnikiem do wdrożonych przez niego środków nadzoru nad wewnętrznymi procesami, w tym nadzoru nad kwestiami podatkowymi.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online (webcaście), podczas którego eksperci EY omówią najważniejsze praktyczne kwestie związane z umową o współdziałanie:

  • Współpraca z KAS – na czym będzie polegać?
  • Monitoring horyzontalny w innych krajach UE – doświadczenia vs. oczekiwania w stosunku do polskich regulacji.
  • Dla kogo nowa forma współpracy jest przewidziana – program pilotażowy a docelowa grupa podatników?
  • Jakie są warunki przystąpienia i utrzymania współpracy z KAS po stronie podatników?
  • Jakie są korzyści z podjęcia współpracy z KAS?
  • Czy jest to jedyna możliwość poddania się stałej weryfikacji pod kątem prawidłowości rozliczeń podatkowych, szczególnie dla podatników, którzy nie będą mogli skorzystać z opcji zawarcia umowy o współdziałanie?

Data transmisji: 12 września 2019 r., godzina 10.00-11.00

Po webcaście będą Państwo mieli okazję zapisać się na bezpłatną, indywidualną, telefoniczną konsultację z ekspertem EY, która odbędzie się tuż po warsztacie (ilość miejsc ograniczona), w godz. 11.30-12.30.

Zapisz się

Bądź na bieżąco
Otrzymuj najnowsze informacje o zmianach w prawie i podatkach bezpośrednio na swojego maila.

Zapisz się na newsletter >>