Webcast EY: Podatek u źródła (WHT 2019) – praktyczne aspekty i przygotowanie krok po kroku

Zapraszamy 30 listopada 2018 r. o godz. 10.00 do obejrzenia webcastu, podczas którego eksperci EY przedstawią praktyczne aspekty związane z przygotowaniem się do zmian zasad poboru podatku u źródła.

Rządowy projekt nowelizacji ustawy CIT został już podpisany przez Prezydenta. Przepisy zasadniczo zmieniają zasady dotyczące podatku u źródła od:

  • dywidend
  • odsetek
  • należności licencyjnych oraz
  • płatności za usługi

które mają obowiązywać od 2019 r. Efektem zmian jest zaostrzenie wymogów oraz sankcji dotyczących zwolnienia z podatku u źródła i obniżonych stawek z umów międzynarodowych. Proponowane zmiany dotkną w praktyce polskie spółki dokonujące płatności za granicę lub zagranicznych odbiorców. Zwiększony zostanie zakres odpowiedzialności członków zarządu.

Podczas webcastu 19 października 2018 r. omawialiśmy nowe wymogi związane z podatkiem u źródła. Tym razem, w ramach naszego cyklu szkoleń dotyczących istotnych kwestii podatkowych w ujęciu międzynarodowym, przedstawimy Państwu najczęściej pojawiające się praktyczne wątpliwości związane z nowymi zasadami poboru podatku u źródła oraz kroki, jakie należy podjąć aby przygotować się do zmian.

Aby pomóc Państwu przygotować się na nadchodzące zmiany zapraszamy do obejrzenia webcastu, podczas którego eksperci EY przedstawią praktyczne aspekty związane z przygotowaniem do zmian. 

Prowadzący – eksperci EY:

  • Michał Muszyński – Menedżer w Dziale Podatków Międzynarodowych EY
  • Magdalena Piec – Menedżer w Dziale Podatków Międzynarodowych EY

Zapisz się 


Bądź na bieżąco
Otrzymuj najnowsze informacje o zmianach w prawie i podatkach bezpośrednio na swojego maila.

Zapisz się na newsletter >>