Webcast EY: Monitoring horyzontalny i sposoby certyfikacji podatkowej – zobacz nagranie

Zapraszamy do obejrzenia bezpłatnego szkolenia online, podczas którego eksperci EY omówili najważniejsze praktyczne kwestie związane z umową o współdziałanie. 

Na podpis Prezydenta czeka ustawa o rozstrzyganiu sporów dotyczących podwójnego opodatkowania oraz zawieraniu uprzednich porozumień cenowych, która zakłada m.in. wprowadzenie nowego narzędzia umożliwiającego współpracę z administracją podatkową (KAS). Od 1 lipca 2020 r. podatnicy mieliby możliwość zawierania z KAS „umowy o współdziałanie”. Jest to forma tzw. monitoringu horyzontalnego, gdzie w zamian za stały nadzór organów podatkowych, podatnik powinien zyskać komfort co do prawidłowości swoich rozliczeń podatkowych, a także cieszyć się szeregiem innych benefitów w ramach szeroko pojętych kwestii podatkowych. Zgodnie z założeniami w ramach umowy o współdziałanie KAS będzie prowadziła zindywidualizowaną obsługę dopasowaną do danego podatnika oraz dostosuje swój poziom nadzoru i monitoringu nad podatnikiem do wdrożonych przez niego środków nadzoru nad wewnętrznymi procesami, w tym nadzoru nad kwestiami podatkowymi.

Zapraszamy do obejrzenia bezpłatnego szkolenia online, podczas którego eksperci EY omówili najważniejsze praktyczne kwestie związane z umową o współdziałanie, w tym m.in.:

  • Współpraca z KAS – na czym będzie polegać?
  • Monitoring horyzontalny w innych krajach UE – doświadczenia vs. oczekiwania w stosunku do polskich regulacji.
  • Dla kogo nowa forma współpracy jest przewidziana – program pilotażowy a docelowa grupa podatników?
  • Jakie są warunki przystąpienia i utrzymania współpracy z KAS po stronie podatników?
  • Jakie są korzyści z podjęcia współpracy z KAS?
  • Czy jest to jedyna możliwość poddania się stałej weryfikacji pod kątem prawidłowości rozliczeń podatkowych, szczególnie dla podatników, którzy nie będą mogli skorzystać z opcji zawarcia umowy o współdziałanie?
Zobacz nagranie 

Bądź na bieżąco
Otrzymuj najnowsze informacje o zmianach w prawie i podatkach bezpośrednio na swojego maila.

Zapisz się na newsletter >>