Webcast EY: Innovation Box – nowa ulga już od 1 stycznia 2019 r.

Kto może skorzystać z Innovation Box? Które dochody podlegają preferencyjnej stawce? O czym warto pamiętać planując skorzystanie z nowej ulgi podatkowej? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci EY 12 grudnia 2018 r. o godz. 10:00.

Nowa ulga podatkowa (Innovation Box) przewiduje zastosowanie preferencyjnej stawki podatkowej w wysokości 5% (zamiast obecnej 19% stawki) do dochodów osiąganych z kwalifikowanych praw własności intelektualnej, wytworzonych, rozwiniętych lub ulepszonych przez podatnika w wyniku jego działalności badawczo-rozwojowej. Ulga ta będzie miała więc istotny wpływ na bieżące rozliczenia podatkowe oraz długofalowe plany biznesowe podatników z wielu branż. Ulga będzie dostępna już od 1 stycznia 2019 r., zatem warto upewnić się, że jesteście Państwo odpowiednio przygotowani do skorzystania z nowego instrumentu podatkowego w prowadzonej działalności gospodarczej.

Podczas naszego bezpłatnego szkolenia online (webcastu) omówimy główne wyzwania, które czekają podatników chcących skorzystać z Innovation Box:

  • identyfikacja aktywów kwalifikowanych pod kątem ustawowych kryteriów,
  • określenie modelu biznesowego odpowiedniego do zastosowania ulgi,
  • ustalenie dochodów kwalifikowanych podlegających preferencyjnej stawce,
  • kalkulacja wskaźnika służącego do obliczenia podstawy opodatkowania (nexus),
  • wymogi dokumentacyjne.

Prowadzący:

  • Justyna Wilczyńska-Baraniak – Associate Partner w Kancelarii EY Law
  • Magdalena Piec – Menedżer w Zespole Podatków Międzynarodowych EY
  • Jarosław Łukasik – Menedżer w Zespole Podatków Międzynarodowych EY

Webcast dedykowany jest dla członków zarządu, dyrektorów finansowych, głównych księgowych, dyrektorów / menedżerów ds. podatkowych, osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe.

Zapisz się na webcast


Bądź na bieżąco
Otrzymuj najnowsze informacje o zmianach w prawie i podatkach bezpośrednio na swojego maila.

Zapisz się na newsletter >>