Ostatni rok Szybkiej Ścieżki w nowej formule, czyli dlaczego duże przedsiębiorstwa muszą przyśpieszyć

7 stycznia b.r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło pierwszy w tym roku konkurs w ramach poddziałania 1.1.1 POIR „Szybka Ścieżka” finansującego koszty operacyjne związane z prowadzeniem prac B+R.

Ostatni rok bieżącej perspektywy finansowej przyniósł nam jednak zmiany w kryteriach oceny projektów i zasadach konkursu. Zgodnie z zamieszczoną na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego informacją ma być prościej. Czy rzeczywiście zmiany kryteriów i dokumentacji konkursowej to dobre rozwiązanie w ostatnim roku perspektywy?

Dodatkowo, konkurs został podzielony na cztery rundy – co samo w sobie nie stanowi nowości – nowością jest jednak to, że tylko dwie pierwsze skierowane będą do dużych przedsiębiorstw. Będą one mogły się starać o dotacje we flagowym konkursie NCBiR tylko przez 2 miesiące w ramach dwóch rund trwających łącznie od 7 lutego do 3 kwietnia 2020 r. Z całej alokacji na konkurs (1,2 mld PLN), 400 mln PLN zostanie skierowane zarówno do dużych podmiotów jak i sektora MŚP – z czego 300 mln PLN alokowano na 1 rundę, a 100 mln PLN na 2 rundę. Dla dużych przedsiębiorców, oznacza to, że te które szybciej złożą projekty, będą miały większą szansę na uzyskanie wsparcia.

Większą alokacją środków jak i dłuższym terminem na składanie projektów (od 7 lutego do 1 czerwca 2020 r.) mogą cieszyć się małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), które tym samym mogą okazać się wielkim wygranym 2020 r.

Tym bardziej – niezależnie od tego czy jesteś dużym przedsiębiorcą czy MŚP – nie trać czasu.

Jeżeli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami już dziś. Z chęcią przekażemy Ci więcej szczegółów.

Rozwiązanie EY: Zmniejsz koszty prowadzenia działalności B+R nawet o 80%!

Bądź na bieżąco
Otrzymuj najnowsze informacje o zmianach w prawie i podatkach bezpośrednio na swojego maila.

Zapisz się na newsletter >>