Obszary innowacji a ulga B+R- dobre praktyki dla sektora finansowego

Pierwsze doświadczenia sektora finansowego w zakresie ulgi B+R oraz przykłady jej zastosowania w innych branżach zachęcają do poszukiwania korzyści podatkowych.

W ostatnim czasie obserwujemy coraz więcej pozytywnych doświadczeń w zakresie ulgi podatkowej na badania i rozwój w wielu sektorach, które mogą być wskazówką we wdrażaniu ulgi również w podmiotach sektora finansowego.

Zauważamy na rynku stopniowy i konsekwentny wzrost zainteresowania efektywnym zastosowaniem ulgi B+R. Co prawda ulga B+R nie wystartowała w pełni w branży finansowej, ale firmy już weryfikują swoje możliwości obniżenia obciążeń podatkowych w tym zakresie.

Poszukuje się w szczególności dobrych praktyk i doświadczeń w zakresie wykorzystania ulgi B+R. W naszej ocenie poszukiwania te warto oprzeć zarówno na doświadczeniach innych branż jak i pierwszych udanych przypadkach wdrożenia ulgi w sektorze finansowym.

Poniżej przedstawiamy wybrane przykłady wdrożenia ulgi B+R w nowej formule, które mogą być inspiracją dla podmiotów sektora finansowego.

Powyższe zestawienie zastosowań ulgi B+R nie wyczerpuje oczywiście wszystkich doświadczeń branżowych w zakresie zastosowania ulgi B + R.

Chcesz wiedzieć więcej o uldze B + R? Obejrzyj nagranie z archiwalnego webcastu, który odbył się 20 listopada 2017 r.

Więcej informacji o webcaście >>

Współpraca: Maciej Gruchot


Bądź na bieżąco
Otrzymuj najnowsze informacje o zmianach w prawie i podatkach bezpośrednio na swojego maila.

Zapisz się na newsletter >>