O blogu

TaxWeb jest Blogiem o podatkach i prawie przeznaczonym dla osób, które chcą szybko znaleźć najistotniejsze informacje z zakresu podatków oraz prawa.

Wpisy na Blogu zostały podzielone na kilka głównych kategorii:

1. Komentarze  – to komentarze ekspertów EY do najważniejszych bieżących wydarzeń związanych z podatkami oraz prawem. Eksperci EY komentują orzeczenia sądowe, interpretacje podatkowe, zmiany w prawie z punktu widzenia praktyków biznesu.

2. Alerty/Webcasty – ta część to swoista komunikacja z Czytelnikiem TaxWeb. W Alertach można znaleźć krótkie komunikaty przygotowane przez konsultantów Działu Doradztwa Podatkowego EY, którzy zwracają uwagę na istotne kwestie podat­kowe wynikające z bieżących zmian legislacyjnych, orzecznictwa lub zmian w zakresie interpretacji podatkowych. Alerty są również wysyłane drogą mailową zarówno do Czytelników, jak i Klientów EY.

W ramach Webcastów można m.in. uczestniczyć w czacie on-line z ekspertami EY, profesjonalnym szkoleniu podatkowym czy merytorycznej debacie.

W ramach TaxWeb oferujemy także codzienny przegląd prasy, Taxówkę. To serwis infor­macyjny tworzony przez Dział Doradztwa Podatkowego EY, na który składają się streszczenia publikacji prasowych poświęconych szeroko rozumianej tematyce podatkowej i prawnej.

Informacje zawarte w tej części serwisu są odzwierciedleniem poglądów wyrażanych przez autorów artykułów prasowych, dlatego EY nie bierze odpowiedzialności za poprawność informacji zawartych w tych publikacjach ani za ewentualne skutki podejmowa­nych na ich podstawie decyzji.

Wpisy zawierają również linki do pełnych tekstów danego artykułu na internetowych stron poszczególnych tytułów prasowych. W niektórych przypadkach wymagany jest dostęp do archiwów danej gazety.

Archiwalne wydania przeglądu prasy dostępne są na stronach Archiwum prasy EY.