Nowy rok – nowe szanse dla mikro, małych i średnich innowatorów!

Opracowujesz nowe produkty, technologie lub rozwijasz te obecne? Wdrażasz nowe rozwiązania w swojej działalności? Poszukujesz dotacji na tego typu działania? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji aktualnych konkursów! Sprawdź już dziś co przyniesie Ci ostatni rok bieżącej perspektywy finansowej UE!

W 2020 r. mikro, mali, średni przedsiębiorcy mają szansę otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet do 80% m.in. na projekty B+R w ramach Poddziałania 1.1.1 tzw. Szybka Ścieżka, czy do 70% na inwestycje – Działanie 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Poddziałanie 3.2.1 Badania na rynek oraz Poddziałanie 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne.

Prowadzisz badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe, które mogą być uzupełnione o prace przedwdrożeniowe?

Zapoznaj się z programem dedykowanym wsparciu działalności badawczo-rozwojowej w ramach Poddziałania 1.1.1 Badania przemysłowe i prace rozwojowe. Dofinansowanie będą mogły uzyskać projekty, w których zaplanowano co najmniej eksperymentalne prace rozwojowe, a których efektem będzie opracowanie innowacyjnego rozwiązania możliwego do wdrożenia w działalności gospodarczej. Do rozdysponowania będzie aż 1,2 mld PLN, a poziom dofinansowania może wynieść aż  80% kosztów projektu.

A może twoja firma tworzy lub rozwija dział B+R i chciałaby uzyskać dofinansowanie?

Działanie 2.1 bezzwrotnie oferuje dofinansowanie kosztów związanych z zakupem aparatury, maszyn, licencji, które będą służyły do prowadzenia prac B+R na rzecz tworzenia innowacyjnych produktów i/lub usług. Alokacja środków na konkurs wynosi 350 mln PLN.

A może celem twojej firmy na ten rok jest wdrożenie nowych, innowacyjnych produktów, usług lub technologii?

Dzięki Poddziałaniu 3.2.1 Badania na rynek będziesz mógł podnieść innowacyjność i konkurencyjność swojego przedsiębiorstwa poprzez zapewnienie środków na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań. Sprawdź przykładowe koszty kwalifikowane i zobacz czy odpowiadają Twoim potrzebom. Do rozdysponowania będzie 750 mln PLN, a poziom dofinansowania może sięgnąć aż 70% kosztów projektu.

Kolejną z możliwości finansowania inwestycji we wdrażanie nowych technologii jest Poddziałanie 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne, oferujące wsparcie w formie tzw. premii technologicznej, która przeznaczana jest na spłatę części kredytu technologicznego zaciąganego w bankach komercyjnych. Jeśli wdrażasz innowacje o charakterze technologicznym, w każdym z dwóch naborów czeka na Ciebie po 350 mln PLN, a poziom dofinansowania może sięgnąć nawet do 70% kosztów projektu.

Chciałbyś połączyć  powyższe instrumenty z Ulgą B+R lub Innovation Box, ale nie wiesz jak się za to zabrać?

Ulga B+R to idealny instrument dla Twojego przedsiębiorstwa. Dzięki niemu możesz odliczyć od podstawy opodatkowania dodatkowe 100% kosztów kwalifikowanych związanych z prowadzeniem prac B+R (a w przypadku podmiotu o statusie Centrum B+R nawet 150% kosztów). Bez problemu możesz ją łączyć z dotacjami z Funduszy UE!

Jeśli dodatkowo efektem prowadzonych przez Ciebie prac B+R jest np. patent, autorskie prawo do programu komputerowego lub prawo ochronne na wzór użytkowy będziesz mógł skorzystać także z tzw. Innovation Box – ulgi zapewniającej preferencyjną stawkę podatku w wysokości 5% dla dochodów osiągniętych z komercjalizacji kwalifikowanych praw własności intelektualnej.

Chcesz jednocześnie korzystać z instrumentów dotacyjnych i podatkowych? Jesteś zainteresowany kumulacją działań? Nie zwlekaj! Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci w jak najlepszym dopasowaniu instrumentów wsparcia do Twojej działalności i wykorzystaniu maksymalnych korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa.

Zobacz jak możemy Ci pomóc:

Zmniejsz koszty prowadzeniadziałalności B+R nawet o 80%!

 


Bądź na bieżąco
Otrzymuj najnowsze informacje o zmianach w prawie i podatkach bezpośrednio na swojego maila.

Zapisz się na newsletter >>