Nie czekaj! Zrób test przedsiębiorcy już dziś! Bezpieczny Podatnik. Nasz punkt widzenia

Eliza Skotnicka
Eliza Skotnicka Senior Manager
kontakt

Organy podatkowe mogą kontrolować oraz w razie wątpliwości kwestionować współpracę podejmowaną na zasadzie B2B. Oznacza to spore ryzyka zarówno dla „samozatrudnionych”, ale również dla firm, które z nimi nawiązują współpracę.

Temat testu przedsiębiorcy w mediach utracił nieco impet, jednak w praktyce nie oznacza to spokoju dla “samozatrudnionych” i korzystających z udogodnień współpracy na zasadach B2B (firma-firma) pracodawców – zapowiedzi weryfikacji przedsiębiorców znalazły się w majowej odpowiedzi na interpelację poselską. Organy podatkowe mogą kontrolować oraz w razie wątpliwości kwestionować współpracę podejmowaną na zasadzie B2B.

Co to oznacza w praktyce? Zarówno dla „samozatrudnionego”, jak i usługobiorcy to przede wszystkim obowiązek ponownego ustalenia zasad opłacania nie tylko podatku PIT, ale też VAT oraz składek na ZUS. Do tego dochodzą odsetki, korekty złożonych informacji i deklaracji podatkowych, czy też odpowiedzialność karnoskarbowa z tytułu niezłożenia dokumentów wymaganych np. od płatników.

W związku z tym, chcielibyśmy Państwu zaprezentować nową inicjatywę EY, której celem jest pomoc w przygotowaniu do ewentualnej kontroli w tym zakresie.  Zachęcamy do wypełnienia krótkiego anonimowego testu (10 pytań, tak/nie).

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoja firma należycie realizuje współpracę B2B – zamów bezpłatną konsultację z ekspertem EY.
Dowiedz się więcej i zrób test przedsiębiorcy

 

 


Bądź na bieżąco
Otrzymuj najnowsze informacje o zmianach w prawie i podatkach bezpośrednio na swojego maila.

Zapisz się na newsletter >>