Narodowe Centrum Badań i Rozwoju nie zapomniało o Mazowszu!

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło drugą edycję konkursu „Ścieżka dla Mazowsza” dedykowanego dla przedsiębiorstw oraz konsorcjów realizujących projekty B+R również na terenie województwa mazowieckiego.

Pierwsza edycja konkursu cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Choć konkurs trwał jedynie miesiąc, blisko 200 przedsiębiorstw złożyło wnioski o dofinansowanie. Należy przypomnieć, że do tej pory możliwość sfinansowania projektów B+R w województwie mazowieckim w ramach konkursów NCBiR była znacząco ograniczona. Tym bardziej zatem cieszy fakt, że do rozdysponowania są kolejne środki. Z alokacji poddziałania 250 mln PLN przeznaczone będzie dla województwa mazowieckiego, a pozostałe 250 mln PLN dla reszty województw.

Złożenie wniosku o dofinansowanie w obecnym konkursie, może być ostatnią szansą na dofinansowanie działalności B+R w województwie mazowieckim w obecnej perspektywie finansowej.

Termin na składanie wniosków jest krótki – od 9 kwietnia do 14 maja 2020 r., zatem prace nad przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej powinny zostać podjęte jak najszybciej.

Analogicznie, jak w przypadku „Szybkiej Ścieżki” w ramach projektu przedsiębiorcy mogą dofinansować m.in. koszty wynagrodzeń pracowników B+R, zakupu elementów zainstalowanych w pilotażowej linii produkcyjnej. Ponadto, kryteria wyboru projektów są tożsame jak we wspomnianym konkursie.

Poniżej podstawowe informacje o  warunkach ubiegania się o dotację:

Jeżeli planujesz realizację projektu B+R – napisz do nas!

Ocenimy potencjał Twojego projektu i odpowiednio wymodelujemy jego założenia, tak aby zmaksymalizować szanse na sukces. W kolejnych krokach przygotujemy dokumentację aplikacyjną, a także będziemy Cię wspierać na etapie oceny wniosku oraz realizacji dofinansowanego projektu.

Skontaktuj się z nami już dziś. Z chęcią przekażemy Ci więcej szczegółów.

Zobacz, jak możemy Ci pomóc

Zmniejsz koszty prowadzenia działalności B+R nawet o 80%!


Bądź na bieżąco
Otrzymuj najnowsze informacje o zmianach w prawie i podatkach bezpośrednio na swojego maila.

Zapisz się na newsletter >>