Krok bliżej do zmiany umowy podatkowej z Cyprem

Jarosław Koziński
Jarosław Koziński Partner Zarządzający
kontakt

22 marca podpisano protokół, który zmierza do ograniczenia korzystnych przepisów dotychczasowej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Cyprem. Nie jest jeszcze przesądzone, czy ograniczenia te wejdą w życie od 1 stycznia 2013 roku. Potrzebny jest jeszcze proces ratyfikacji, który szczególnie ze strony Cypryjskiej może się przedłużyć.

Tymczasem Cypr pozostaje atrakcyjną lokalizacją dla przedsiębiorców, umożliwiając oszczędności podatkowe. Dzieje się tak między innymi dzięki mechanizmowi podatkowego zwolnienia wynagrodzeń dyrektorów spółek cypryjskich oraz tzw. klauzuli “tax sparing” skutkującej oszczędnościami na podatku od dywidend.

Bez względu na to czy już korzystają Państwo z dobrodziejstw tej jurysdykcji, czy też jedynie brali to Państwo pod uwagę, warto na tym etapie podjąć działania, które zapewnią wykorzystanie korzyści podatkowych, póki są one dostępne. Warto też przygotować się na nadchodzące zmiany, choć te wcale nie muszą oznaczać rezygnacji z Cypru i przenoszenia inwestycji do innych krajów.

Alert wersja polska
Alert wersja angielska


Bądź na bieżąco
Otrzymuj najnowsze informacje o zmianach w prawie i podatkach bezpośrednio na swojego maila.

Zapisz się na newsletter >>