EY Kompas – pierwszy na rynku internetowy portal doradczy dla samorządów

Ruszyło Kompendium Aktywnego Samorządowca – EY Kompas. Jest to nowy, unikalny serwis internetowy doradztwa podatkowego dla jednostek samorządu terytorialnego. Oferuje m.in. porady i szkolenia online, bazę wiedzy oraz forum.

Pod adresem www.ey-kompas.pl wystartował portal, który oferuje wyjątkową na rynku możliwość doradzania online, wymiany informacji, dostępu do szkoleń oraz korzystania z bazy wiedzy. Dzięki takiej budowie EY Kompas oferuje kompleksową platformę służącą doradztwu i dzieleniu się wiedzą zarówno pomiędzy EY i samorządami, jak i między samymi samorządami. Obecnie tematyka serwisu obejmuje zagadnienia z obszaru podatku VAT w jednostkach samorządu terytorialnego (dalej JST). W przyszłości planowane jest rozszerzenie zakresu doradztwa dostępnego w serwisie. EY Kompas skierowany jest przede wszystkim do skarbników i dyrektorów finansowych w urzędzie miasta lub gminy. Umożliwia korzystanie z profesjonalnego doradztwa online w kwestiach dotyczących m.in.:

  • wdrożenia scentralizowanych rozliczeń VAT
  • odpowiedzialności karnej – skarbowej
  • Jednolitego Pliku Kontrolnego
  • prewspółczynnika oraz współczynnika VAT
  • zwrotów VAT oraz kwalifikowalności VAT dla potrzeb dotacyjnych

Nadchodzące zmiany prawne dotyczące przepisów w zakresie centralizacji jednostek budżetowych od 1 stycznia 2017 roku stworzyły potrzebę takiego nowatorskiego narzędzia współpracy. Taka forma wsparcia pomoże JST łatwiej dostosować się do nowych wymogów prawno-podatkowych.

Idea stworzenia takiego narzędzia przyszła do nas z zewnątrz – od samorządowców. Grupa klientów zwróciła uwagę na istnienie pewnej luki, na którą odpowiadamy serwisem EY Kompas. Z jednej strony Kompendium Aktywnego Samorządowca EY ma dostarczać potrzebną wiedzę, z drugiej ma być swoistym nawigatorem, który pozwala poszerzać horyzonty – np. dzięki aktywnej wymianie informacji pomiędzy użytkownikami.

Sprawdź jak wygląda nowy, unikalny serwis EY Kompas.

 

Powiązane wpisy


Bądź na bieżąco
Otrzymuj najnowsze informacje o zmianach w prawie i podatkach bezpośrednio na swojego maila.

Zapisz się na newsletter >>