Zaproszenie na Compliance Days 2019

Sylwia Majek
Sylwia Majek Specjalista ds. marketingu
kontakt

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji Compliance Days 2019, która odbędzie się 2 i 3 kwietnia br. w Centrum Konferencyjnym Golden Floor przy ul. Chłodnej 51 w Warszawie.

Konferencja Compliance Days jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Instytut Compliance. Co roku gromadzi liczne grono ekspertów zajmujących się szeroko pojętym zagadnieniem zarządzania zgodnością. Podczas poprzedniej edycji EY był partnerem merytorycznym pierwszego badania stanu compliance i systemów zarządzania zgodnością w Polsce. Zainteresowanych odsyłam do podsumowania wyników badania na naszym blogu. W tym roku również będziemy mieli okazję dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, jako sponsor Compliance Days 2019.

Program Compliance Days 2019 będzie obejmował zagadnienia związane z bieżącymi trendami, aktualnymi wyzwaniami compliance, rolą compliance oficera i wdrażania odpowiednich procedur, w tym m.in.:

  • Wdrażanie ustawowego CMS (Compliance Management System) w polskich realiach np. pod względem postępowań wyjaśniających i dochowania należytej staranności
  • Egzekwowanie compliance w kontekście projektu Ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych
  • Ryzyka digitalizacji compliance
  • Badania skuteczności CMS
  • Compliance a etyka w organizacji

Podczas sesji plenerowych i warsztatów pojawią się też wątki związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy (AML), mediami społecznościowymi i praktyką po roku doświadczeń z RODO.

Szczególnie gorąco zapraszamy na warsztat, Czym jest „należyta staranność wymagana w danych okolicznościach”, czyli jak powinien wyglądać ustawowy CMS i znaczenie certyfikacji. Podczas warsztatu Wojciech Niezgodziński, Menedżer w Zespole Forensics & Integrity Services EY i Tomasz Jaszuk, Kierownik Zespołu Compliance w LINK4 TU S.A., wspólnie z uczestnikami pochylą się nad procedurami i narzędziami CMS, dzięki którym możliwe będzie dochowanie należytej staranności, pozwalające na uniknięcie kosztownych sankcji i pozwów.

Warsztaty skoncentrowane będą na dwóch aspektach tego zagadnienia:

  • dobrych praktykach związanych z należytą starannością, wywodzących się z różnych gałęzi prawa, innych legislacji oraz standardów międzynarodowych oraz
  • rozstrzyganiu praktycznych dylematów biznesowych z wykorzystaniem funkcji compliance, opartych m.in. na wybranych, zrealizowanych przez EY projektach dochodzeniowych.

Informacje o kolejnych panelach Compliance Days 2019 i formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie.

Powiązane wpisy


Napisz komentarz

XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>