Szkolenie “Oszustwa w organizacjach”

EY Academy of Business we współpracy z ekspertami z zespołu Zarządzania Ryzykiem Nadużyć EY przygotowała szkolenie “Oszustwa w organizacjach”. Warsztaty te cieszą się dużym zainteresowaniem i są wysoko oceniane przez uczestników. W terminie 11-12 grudnia odbędzie się ich szósta edycja. Serdecznie zapraszamy!

Oszustwa w organizacjach – warsztaty, które uczą, jak podejść do tematu nadużyć i oszustw w organizacji

Za zapobieganie oszustwom odpowiedzialny jest zarząd. Zapobieganie składa się z działań zniechęcających do popełnienia oszustwa oraz ograniczenia strat w przypadku jego popełnienia. Głównym mechanizmem zapobiegania oszustwom jest kontrola. Odpowiedzialność za stworzenie i działanie systemu kontroli wewnętrznej spoczywa na zarządzie. Audytorzy wewnętrzni są odpowiedzialni za zbadanie i ocenę działań podjętych przez zarząd w celu wypełnienia tego zadania.
Szkolenie “Oszustwa w organizacjach” dostarcza audytorom wiedzy i narzędzi, jak zbadać, czy organizacja skutecznie zarządza ryzykiem nadużyć.

Program warsztatów został poszerzony o grę strategiczną “Koniec sielanki w firmie”. Uczestnicy odgrywają rolę członków zespołu dochodzeniowego. Zadaniem graczy jest opracowanie planu działania, uwzględniającego istniejące ograniczenia i dane, przeprowadzenie dochodzenia oraz zaraportowanie wyników. Gracze korzystają z dostarczonych dokumentów i sami przeglądają korespondencję elektroniczną, identyfikując zawarte w e-mailach sygnały o nieprawidłowościach. Gra oparta jest na scenariuszu rzeczywistego dochodzenia. Uczestnicy korzystają z narzędzi i technik, wykorzystywanych podczas rzeczywistych audytów śledczych.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą wiedzieli:
Jaka jest skala problemu oszustw w organizacjach w Polsce
Jakie są możliwe rodzaje nadużyć i oszustw
Jaki jest zakres odpowiedzialności i roli organów zarządzających i nadzorczych w zakresie oszustw
Jaką rolę odgrywa audyt wewnętrzny w zakresie oszustw

Pobierz program szkolenia:

http://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/oszustwa-w-organizacjach,17/

EY Academy of Business jest częścią grupy EY (dawniej Ernst & Young). Od kilkunastu lat oferuje intensywne oraz skuteczne kursy i szkolenia, które umożliwiają klientom zdobycie profesjonalnej wiedzy i szansę rozwoju umiejętności przydatnych w dalszej karierze, a także otrzymanie dyplomów honorowanych na całym świecie.


Napisz komentarz

XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>