Spotkanie EY: Ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych – co zmiany oznaczają dla firm? Poznań

Małgorzata Dolińska
Małgorzata Dolińska Starszy Specjalista ds. rozwoju biznesu
kontakt

W imieniu firmy EY zapraszamy Państwa na spotkanie pt. „Ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych – co zmiany oznaczają dla firm?”.

Ósmego stycznia br. rząd przyjął projekt Ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary i skierował go do Sejmu. Projekt przewiduje m.in.: nałożenie na firmy obowiązku w zakresie przeciwdziałania nieprawidłowościom; wprowadzenie restrykcyjnych sankcji, w tym kar finansowych do 30 mln złotych, a w przypadku zignorowania sygnałów o możliwych nieprawidłowościach nawet do 60 mln złotych.

Podczas bezpłatnego spotkania eksperci EY odpowiedzą m.in. na następujące pytania:

  • Jak projektowana Ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych wpłynie na działalność przedsiębiorstw i relacje biznesowe?
  • Kiedy i w jakim zakresie firmy będą mogły zostać pociągnięte do odpowiedzialności?
  • Od czego rozpocząć przygotowania do wdrożenia odpowiednich procedur?
  • W jaki sposób wykazać należytą staranność?
  • Jakie zasady odpowiedzialności przewiduje Ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych w odniesieniu do zdarzeń z przeszłości?

Spotkanie odbędzie się w Poznaniu, 20 lutego 2019 r. (środa), w godz. 10:00-12:30 (rejestracja od godz. 09:30) w Hotelu Novotel, Plac Andersa 1, sala Barcelona, Poziom C, Poznań – rejestracja Poznań

Program:

  • 09:30-10.00 – Rejestracja i powitalna kawa
  • 00-11.00 – Kierunek zmian i potencjalne konsekwencje dla biznesu. Sankcje i środki zapobiegawcze
  • 00-11.15 – Przerwa kawowa
  • 15-12.00 – Wyzwania związane z zapewnieniem zgodności i konsekwencje podatkowe
  • 00-12.30 – Pytania i dyskusja

Po spotkaniu istnieje możliwość indywidualnych konsultacji z ekspertami EY.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o rejestrację. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt organizacji spotkania pokrywa EY. Firma EY zastrzega sobie prawo do selekcji zgłoszeń oraz do odwołania spotkania bez podania przyczyny.

Zaproszenie jest adresowane do członków zarządów, dyrektorów finansowych, głównych księgowych, dyrektorów/menedżerów ds. podatkowych, compliance oficerów, prawników wewnętrznych i audytorów.

Powiązane wpisy


Napisz komentarz

XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>