Specjalista etyki biznesu i raportowania pozafinansowego w zespole FIDS

Miło nam jest poinformować, że FIDS ciągle rozwija się oraz dopasowuje do potrzeb rynku. Dlatego do naszego zespołu na początku roku dołączył specjalista CSR, dr Robert Sroka.
Robert od dziewięciu lat zawodowo zajmuje się zagadnieniami związanymi z problematyką etyki biznesu i społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. Wdraża systemy etyczne oparte na uznanych międzynarodowych normach i standardach – SocialAccountability 8000, BSCI, SMETA. Wspiera też polskie firmy w spełnieniu wymagań etycznych stawianych przez globalnych kontrahentów, między innymi w systemie zarządzania łańcuchem dostaw EcoVadis.
Robert specjalizuje się w analizowaniu ryzyk pozafinansowych spółek na potrzeby podmiotów finansowych. Współpracował z jedną z wiodących agencji ratingowych dostarczających danych pozafinansowych największym funduszom inwestycyjnym na świecie.
W latach 2011 – 2015 pracował w firmie doradczej, jako szef zespołu CSR, gdzie odpowiadał za rozwój doradztwa w zakresie społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw i etyki biznesu. Doświadczenie zawodowe zdobywał również m.in. w Parlamencie Europejskim współpracując z przewodniczącym Komisji Petycji oraz w Grupie Żywiec na stanowisku CSR Managera.
W latach 2010 – 2014 był członkiem rządowego Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, ciała opiniodawczo-doradczego Prezesa Rady Ministrów. Przewodniczył Grupie roboczej ds. Odpowiedzialnych Inwestycji. Współpracował z administracją rządową przygotowując raporty i ekspertyzy m.in. dla Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Środowiska czy Ministerstwa Skarbu Państwa. W latach 2010 – 2011 był członkiem Zespołu ds. Koordynacji Prac nad Problematyką Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw Energetycznych w Urzędzie Regulacji Energetyki.
Jest pomysłodawcą i współautorem dwóch narzędzi IT wspierających budowanie kultury etycznej oraz dialogu społecznego. Autor oraz redaktor licznych publikacji książkowych i raportów dotyczących etyki biznesu oraz raportowania danych pozafinansowych m.in. „Wytyczne dla inwestorów w zakresie odpowiedzialnego inwestowania”, „Etyka w HR”, „Raportowanie danych pozafinansowych. Przewodnik dla spółek”, „Odpowiedzialne inwestycje kapitałowe”.
Uzyskał prawa do tłumaczenia międzynarodowej normy SocialAccountability 8000. Opublikował około 70 artykułów i felietonów poświęconych tematyce etyki biznesu i społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw m.in. w Harvard Business Review Polska, Pulsie Biznesu, Rzeczpospolitej, Parkiecie, Miesięczniku Kapitałowym, Briefe, Personelu Plus, Personelu i Zarządzanie.
W 2014 roku otrzymał prestiżową nagrodę „Pióro Odpowiedzialności” za najlepszy artykuł dotyczący etyki biznesu.
Robert jest doktorem nauk humanistycznych. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami etyki biznesu i praw człowieka w biznesie. Jest wykładowcą etyki biznesu i CSR w Koźmiński International Business School.
Wkrótce rozpoczniemy publikację na Blogu audytorów śledczych cyklu o społecznej odpowiedzialności biznesu oraz o naszych usługach związanych z tym zagadnieniem.

Powiązane wpisy


Napisz komentarz

XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>