Raport z badania EY i ZPF „Nadużycia w sektorze finansowym”

Sylwia Majek
Sylwia Majek Specjalista ds. marketingu
kontakt

Podczas XI Kongresu Antyfraudowego zaprezentowano najnowsze wyniki z kolejnej odsłony badania „Nadużycia w sektorze finansowym”, przeprowadzanego wspólnie przez EY Forensics i Związek Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF) od 2009 roku.

Celem cyklicznego projektu jest monitorowanie zmian w nadużyciach występujących w instytucjach działających w różnych sektorach rynku usług finansowych w Polsce. Ze względu na okoliczności tegoroczna edycja została uzupełniona o analizę wpływu pierwszych trzech miesięcy pandemii COVID-19 i lockdownu na badane zjawiska.

Z najnowszego raportu wynika m.in., że pierwsze miesiące pandemii nie skutkowały gwałtownym wzrostem liczby nadużyć. Co więcej, ostatnie 12 miesięcy, zdaniem prawie połowy respondentów, nie przyniosły intensyfikacji zjawiska fraudów. Ponad 40% przedstawicieli instytucji finansowych biorących udział w badaniu wskazało, że brak świadomości klientów to istotny problem zwiększający ryzyko wyłudzeń i oszustw na rynku finansowym. Z badania wynika również, że pomysłowość oszustów podejmujących próby popełnienia nadużyć finansowych wciąż zaskakuje – ponad 2/5 badanych ekspertów odnotowało w ostatnim czasie wzrost liczby oszustw, które nie zaliczają się do typów najczęściej spotykanych nadużyć.

Z jakimi rodzajami nadużyć musiały najczęściej mierzyć się instytucje finansowe i jak są przygotowane na walkę z nimi? Po więcej informacji serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową na naszej stronie internetowej i do pobrania raportu „Nadużycia w sektorze finansowym”.
Dowiedz się więcej

Powiązane wpisy


Napisz komentarz

XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>