Primum non nocere: wyzwania dla spółek w dobie COVID-19

Niezależnie od tego, czyjego autorstwa (Hipokratesa czy Imhotepa) jest jedna z naczelnych zasad etycznych medycyny, jej przesłanie nabiera dziś szczególnego znaczenia, również w świecie compliance.

Bezprecedensowa rzeczywistość pandemii zaskoczyła biznes stawiając przed rynkiem więcej pytań niż odpowiedzi.

Wiele wypracowanych do tej pory, skutecznych rozwiązań w zakresie organizacji wewnętrznej i relacji zewnętrznych zdezaktualizowała się z dnia na dzień. Spółki stoją przed wyzwaniami, które jeszcze wczoraj były abstrakcją.

Proponujemy serię artykułów, o tematyce wspomagającej podejmowanie wyważonych decyzji biznesowych w trudnych czasach.

W naszym cyklu będziemy mierzyli się z takimi zagadnieniami jak: rola Compliance Oficera w dobie koronawirusa, wyzwania we współpracy z kontrahentami czy odświeżenie zasad monitorowania pracy i rozliczania pracowników.

Chcielibyśmy również zaprosić Państwa do regularnej lektury naszego portalu dedykowanego nadużyciom spowodowanym koronawirusem. Jeśli zostaną Państwo z nami na dłużej, będą Państwo dostawać informacje zarówno o schematach zagrażających podmiotom gospodarczym, jak i osobom prywatnym, naszym najbliższym czy seniorom.

Poznaj akcję EY #KrokPrzedOszustem

Pozostajemy otwarci na Państwa sugestie. Zapraszamy do kontaktu, jeśli napotkają Państwo kwestie, które chcieliby Państwo poruszyć. Chętnie przedstawimy nasz punkt widzenia.

Zespół Forensic & Integrity Services

 

Powiązane wpisy


Napisz komentarz

XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>