Zarządzanie ryzykiem nadużyć

W Polsce korupcja i nadużycia wciąż są dużym problemem. Przestępstwa gospodarcze i tzw. szara strefa są bolączką polskiego biznesu. Częściowo jest to pozostałość mentalności poprzedniego ustroju, częściowo skomplikowanego prawa, a częściowo zwyczajnej, ludzkiej złej woli.

Bez względu na przyczynę, fakt jest faktem – korupcja i nadużycia potrafią spowodować milionowe straty w firmach i instytucjach. Dlatego jako eksperci od wielu lat zajmujący się tą tematyką postanowiliśmy edukować rynek na temat tego jak można walczyć z tymi zjawiskami. Na tym blogu publikujemy nasze artykuły i przemyślenia na temat sposobów zapobiegania korupcji i nadużyciom oraz walki z nimi. Zapraszamy do komentowania naszych tekstów!

Bloga tworzą członkowie Zespołu Zarządzania Ryzykiem Nadużyć EY. Jesteśmy największym i najlepiej rozpoznawalnym zespołem zajmującym się tą tematyką w Polsce. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów w obszarze przeciwdziałania nadużyciom gospodarczym i korupcji. Nasz zespół liczy około 40 specjalistów – audytorów dochodzeniowych, informatyków śledczych, prawników, finansistów, wspieranych przez psychologów i byłych policjantów.

Zajmujemy się między innymi:

Posiadamy szeroką wiedzę, zdobytą podczas obsługi Klientów z różnych sektorów gospodarki, w tym z branży paliwowej, energetycznej, przedsiębiorstw użyteczności publicznej, przemysłu wytwórczego, sektora telekomunikacyjnego, usług finansowych. Członkowie naszego Zespołu ukończyli podyplomowe studia z zakresu Zarządzania Ryzykiem Nadużyć, są biegłymi rewidentami, menadżerami projektów, Dyplomowanymi Audytorami Wewnętrznymi oraz Dyplomowanymi Biegłymi ds. Nadużyć Gospodarczych. Chętnie dzielimy się posiadaną bogatą wiedzą w zakresie tematów związanych z nadużyciami gospodarczymi (jesteśmy autorami książek i artykułów, lektorami i prowadzącymi konferencje oraz szkolenia). Zapraszamy do odwiedzania strony poświęconej organizowanym przez nas wydarzeniom – tutaj można się dowiedzieć gdzie można nas spotkać.

Co roku przeprowadzamy Badanie Nadużyć Gospodarczych – w lata parzyste jest to badanie globalne, zaś w nieparzyste – europejskie. Raporty ze wszystkich edycji naszego Badania znajdują się tutaj.

W okresie ostatnich 16 lat przeprowadziliśmy ponad 500 projektów, włączając w to największe projekty dochodzeniowe realizowane w Polsce.

Powiązane wpisy