Dyrektywa UE dotycząca ochrony sygnalistów – zapraszamy do obejrzenia nagrania z webcastu EY

Sylwia Majek
Sylwia Majek Specjalista ds. marketingu
kontakt

11 czerwca br. odbył się webcast EY poświęcony dyrektywie o ochronie osób zgłaszających przypadki naruszenia prawa Unii, czyli sygnalistów).
W imieniu firmy EY bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszym webcastem, prowadzonym przez ekspertów EY – Mariusza Witalisa, Partnera w Zespole Zarządzania Ryzykiem Nadużyć EY, Jarosława Grzegorza, Associate Partnera w Zespole Zarządzania Ryzykiem Nadużyć EY oraz Konstantego Dobiejewskiego, Associate Partnera, radcę prawnego w Kancelarii prawnej EY Law.

Podczas webcastu omówiono kluczowe założenia dyrektywy i wyzwania związane z jej wdrożeniem, w tym m.in.:
• wymóg udostępnienia bezpiecznych kanałów informacyjnych potencjalnym wewnętrznym i zewnętrznym sygnalistom,
• obowiązek edukacyjny (informacyjny oraz szkoleniowy) w zakresie postępowania z sygnalistami nałożony na organizacje względem swoich przedstawicieli oraz kontrahentów,
• definicje oraz przykłady praktyk, które mogą zostać uznane za zakazane działania odwetowe wobec sygnalistów.

Zobacz webcast
Prelegenci odnieśli się zarówno do kontekstu biznesowego, celów, jak i do raportowania nieprawidłowości w świetle nowych przepisów. Przybliżyli wstępny harmonogram prac nad dyrektywą i wskazali praktyczne wyzwania związane z wdrażaniem kanałów zgłaszania naruszeń na polskim rynku.
Po więcej informacji na temat ochrony sygnalistów zapraszam do lektury tekstu, w którym wyjaśniamy mechanizm stanowienia compliance w organizacji, i naszego podsumowania raportu Fundacji im. Stefana Batorego przedstawiającego wyniki badania opinii publicznej na temat sygnalistów.

Powiązane wpisy


Napisz komentarz

XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>