Bitcoin zostanie wykończony przez regulatorów

Fraudbuster
Fraudbuster Pogromca Korupcji i Nadużyć
kontakt

Czołowi ekonomiści twierdzą, ze Bitcoin zmierza ku upadkowi. Wykończą go państwowi regulatorzy. Tylko dlatego nie stało się to dotychczas, że rynek Bitcoina jest stosunkowo mały i nie zagraża interesom państw i wielkich banków.

Joseph Stiglitz, Nouriel Roubini i Kenneth Rogoff zgodnie twierdzą w rozmowie z Financial News , że Bitcoin upadnie. Ma o tym świadczyć między innymi trwająca od ponad pół roku bessa w notowaniach tej kryptowaluty. Nie widać też śladów nadziei na wzrost kursu.

Zdaniem Jesepha Stiglitza nie można tolerować środka płatniczego opartego na całkowitej tajemnicy i próbować jednocześnie stworzyć przejrzystego systemu bankowego. Jeżeli zostania taka luka jak Bitcoin, to cała nielegalna aktywność ucieknie tą dziurą. Żaden rząd nie może sobie na to pozwolić. Zdaniem noblisty jedynym powodem, dla którego nie został jeszcze zakazany jest fakt, że to ciągle jeszcze mały rynek. Jak Bitcoin urośnie to regulatorzy zaczną działać.

Ludzie władzy zapewne znajdą sposób, żeby uregulować transakcje anonimowe – uważa wykładający na Harvardzie Kenneth Rogoff.

Roubini, który przewidział katastrofę finansową 2008 roku stwierdził, że Bitcoin nie ma cech charakterystycznych dla pieniądza. Jak stwierdził, Bitcoin nie jest nawet akceptowany na konferencjach Bitcoina. Jak wartość czegoś spada jednego dnia o 20%, a następnego rośnie o 20% to nie jest stabilnym narzędziem przechowywania wartości – uważa

Ekonomiści są specjalistami w swojej dziedzinie. Ale ekonomia nigdy nie znała takiego pomieszania z technologią jak w przypadku kryptowalut. Zawsze to były fizyczne waluty. Kryptowaluty są znacznie bardziej dynamiczne niż fizyczne pieniądze – zwraca uwagę Toshi Times. Żeby mówić o kryptowalutach trzeba znać się na technologii i na ekonomii.

Toshi Times wytyka Stiglitsowi brak wiedzy o technologii. Bo gdyby ją miał nie powiedziałby, że Bitcoin jest anonimowy. Nie jest tak trudno wyśledzić adresy tożsamości portfeli w Bitcoinie.

Na zarzut Roubiniego o dużej gwałtownej zmienności wartości Bitcoina portal odpowiada, że te wahania są już przeszłością.

Powiązane wpisy


Napisz komentarz

XHTML: Możesz użyć tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>